TechCorner - ciekawostki technologiczne Blog o technologii, komputerach, smartfonach i tabletach

Używane komputery i monitory - warto?

Komputer w obecnych czasach nie jest już tylko narzędziem o ściśle sprecyzowanym przeznaczeniu, które polegać mogło na graniu w gry wideo lub wypełnianiu tabelek w pracy. Obecnie komputer jest prawdziwym centrum domowej rozrywki i ilość jego funkcji zależna jest tylko od wyobraźni właściciela. Ciężar problemu jeśli chodzi o domowy komputer przeniósł się nieco w inny punkt, a mianowicie w sferę wyboru odpowiednich jego podzespołów i części.

Co się liczy?undefined

Liczy się oczywiście moc obliczeniowa, którą musi posiadać domowy komputer. Z jednej strony nie może to być sprzęt nie potrafiący udźwignąć najnowszych gier komputerowych lub nawet wyświetlania filmów w rozdzielczości full HD, ale z drugiej strony nie ma co popadać w paranoje mocy i kupować najnowsze rozwiązania technologiczne, ponieważ będzie to zwyczajnie nieekonomiczne. Środek stawki cenowej to dobry poziom dla większości użytkowników.

Czy tylko tu można oszczędzać?

Bardzo dużo przyszłych użytkowników stara się wprowadzać oszczędności na zakupie komputera np. poprzez zakup używanego monitora. czy jest to dobre rozwiązanie?
To zależy, ponieważ monitory używane bywają różne. Jeśli ktoś chce kupić stary monitor CRT do nowoczesnego komputera, to raczej nie powinno się popierać takich działań. Jeśli natomiast ktoś chce kupić roczny monitor używany w domowych warunkach i niezbyt obciążany codziennym działaniami, to jeśli tylko cena będzie adekwatna do jego stanu technicznego, jest to pomysł jak najbardziej pochwalany i mogący uzyskać aprobatę.

Gdzie kupić laptopy dell?

Jeszcze kilka lat temu zakup porządnego laptopa dell był dość dużym wyzwaniem. W dzisiejszych czasach nowy sprzęt można kupić praktycznie bez potrzeby wychodzenia z domu.


undefinedInternetowe sklepy komputerowe

Najprostszym i najszybszym sposobem na nabycie wymarzonego laptopa dell jest oczywiście skorzystanie z dobrodziejstwa internetowych sklepów online jak Sferis. To właśnie w sieci można znaleźć największy wybór i najkorzystniejsze ceny. Pamiętać należy jedynie o tym, aby dokonywać zakupów u rzetelnych i sprawdzonych sprzedawców. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że laptopy dell można zamówić również w zagranicznych sklepach internetowych, które bardzo często oferują lepsze ceny niż w Polsce. Jedyną wadą tego rozwiązania mogą okazać się problemy z gwarancją, a dokładnie mówiąc nieco dłuższy czas na naprawę komputera przenośnego.


Aukcje internetowe

W Polsce bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także internetowe aukcje, gdzie w przystępnej cenie można kupić nie tylko nowe, ale również używane laptopy dell. Portale typu Allegro maja specjalne programy, dzięki którym nie ma ryzyka trafienia na oszustów. Niestety w sieci dostępnych jest wiele serwisów aukcyjnych, które nie ochraniają kupujących, dlatego też warto dokładnie sprawdzić sprzedawcę.


Poleasingowe laptopy dell

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na poleasingowe laptopy dell, które cieszą się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród firm, ale również wśród klientów indywidualnych. Jest to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą kupić biznesowe laptopy w bardzo atrakcyjnej cenie. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale na poleasingowe laptopy wiele firm udziela nawet kilku miesięcznej gwarancji, dlatego też nie ma ryzyka zakupu uszkodzonego albo wadliwego sprzętu. Bardzo dużą zaletą poleasingowego sprzętu jest przede wszystkim to, że wraz z komputerem można otrzymać legalne oprogramowanie. Mowa tutaj nie tylko o systemie operacyjnym, ale również o wielu innych programach, których cena może przekroczyć wartość samego sprzętu.

Przygotowywanie kart plastikowych nie musi być problemem

undefinedKarty plastikowe posiadają bardzo szerokie zastosowanie w biznesie. Aby przygotować karty tego rodzaju, najlepiej wykorzystać specjalistyczną drukarkę stworzoną właśnie do tego celu!

Karty lojalnościowe dla klientów, identyfikatory dla pracowników i osób odwiedzających, karty pozwalające na kontrolę dostępu czy też cenówki – to tylko przykładowe zastosowanie kart plastikowych w firmach.

Aby przygotować karty tego rodzaju, potrzebna jest specjalna drukarka do kart, na przykład taka jak Evolis Zenius Classic. Dzięki takim urządzeniom przygotowanie kart plastikowych nie jest żadnym problemem!

Jak drukuje się karty plastikowe?
Specjalne drukarki do kart plastikowych to kompaktowe urządzenia, które podłączane są do komputerów. Dysponują własnym, dedykowanym oprogramowaniem ułatwiającym zarządzaniem procesami druku.

Drukarki mogą przygotowywać karty w kolorze lub w druku mono i mogą zadrukowywać je jednostronnie albo obustronnie (tryb dupleks). Pozwalają na przygotowanie nawet kilkuset kart w ciągu godziny.

Dodatkowo, drukarka może być uzupełniona o specjalne kodery, na przykład kodery kart stykowych, zbliżeniowych lub magnetycznych, które pozwalają na zakodowanie na nich informacji odczytywanych przez czytniki. Taką funkcję posiada między innymi wspomniany model Evolis Zenius Classic.

Gdzie kupić dobrą drukarkę?
Z aktualnymi ofertami drukarek kart można zapoznać się już teraz on-line na stronach producentów oraz sklepów prowadzących ich sprzedaż.

Karty mikroprocesorowe

undefinedPrzedstawimy pokrótce budowę i zasady rządzące działaniem nośnika elektronicznego w postaci plastikowej fiszki. Trochę faktów z zakresu elektroniki i zasad rządzących programowaniem.

1. Ogólny opis karty elektronicznej
Produkowane masowo karty mają znormalizowane wymiary. Zgodnie z dyrektywami unifikacyjnymi są cztery rozmiary kart:
a) extra large — największe stosowane jako karty do bankomatów. Maja wymiary - 85,6 × 53,98 mm
b) large — używa się ich do produkcji kart plastikowych SIM. Ich wymiary to: 25 × 15 mm
c) medium — o gabarytach: 15 × 12 mm. — stosowany w kartach mikro-SIM
d) small — najmniejszy z produkowanych rodzajów plastikowych kart. Jest też najnowszym, najbardziej zaangażowany technologicznie produktem. Jest stosowany w tak zwanych nano.

2. Procesor
Mikroprocesor kontroluje odczyt i zapis danych. Posiada obszar pamięci odpowiedzialny za te dane. Przed możliwością skorzystania z karty wymagane jest wprowadzenie kodu uwierzytelniającego. Karty plastikowe zabezpieczane są w ten sposób przed nieuprawnionym użyciem. Procesor kontroluje także wszystkie nieudane logowani i po określonej ich liczbie blokuje urządzenie. Raz zapisane dane mogą ulec zmianie dzięki opcjom CPU pozwalającym na edycję informacji; nadpisywanie i usuwanie. Umożliwia to także dostosowanie plastikowej karty do zmieniających się funkcji.

3. Pamięć operacyjna
Oprócz procesora w wydaniu mikro karty z plastiku zawierają pamięć tak zwaną ROM, czyli pamięć do odczytu.

Jak poradzić sobie z małą baterią w smartfonach?

Smartfony od wielu lat stały się już rzeczywistością i właściwie każdy człowiek ma takie urządzenie, a czasem nawet i więcej niż jedno. Przeniosły one wykonywanie codziennych obowiązków ale również i rozrywkę na zupełnie inny poziom, doskonałym przykładem jest oferta https://www.sferis.pl/smartfony-2103. Niestety wraz z rozwojem technologicznym smartfonów nie poszła w parze technologia baterii do smartfonów i obecnie modele, które są w stanie wytrzymać więcej niż jednej dzień pracy, należą do rzadkości, a przy tym są raczej urządzeniami charakteryzującymi się bardzo niską mocą obliczeniową. Dlaczego tak się stało i czy można sobie jakoś z tym poradzić?

Dlaczego smartfony tak pochłaniają energię?

undefinedJeśli by przyjrzeć się odkładnie zawartości obudowy każdego smartfona, bez trudu da się w nim odnaleźć elementy, które swobodnie mogłyby by pracować w laptopach lub PC. A to dlatego, ponieważ zostały z nich po prostu wyjęte. Smartfony to po prostu zminiaturyzowane komputery.
Komputery jak wiadomo pracują cały czas podpięte do sieci elektrycznej, a jeśli chodzi o laptopy, to posiadają bardzo słusznej wielkości baterię.
Nic zatem dziwnego, że jeśli podobne elementy o podobnych parametrach włoży się do małej obudowy i zasili małą baterią, to całość będzie pracować tak krótko. Czy coś z tym można zrobić?

Dodatkowo bateria zewnętrza

Można, a właściwie nawet należy, zakupić dodatkową zewnętrzom baterię, która nazywa się powerbank. Jest to urządzenie kształtem przypominające smartfon, jednak będące w rzeczywistości po prostu ogniwem, którego jedynym zadaniem jest przekazywanie energii do smartfona lub innego urządzenia mobilnego.
Dzięki temu czas pracy telefonu może być wydłużony nawet o 48 godzin, co już sprawia, że jest to wartość całkiem zadowalająca. Dodatkowo powerbank jest bardzo mały i niezwykle prosty w obsłudze, więc nikomu nie powinna przeszkadzać ani jego obecność w kieszeni lub plecaku, ani też nastręczać kłopotów związanych z jego obsługą.
Czy jest to rozwiązanie idealne? Oczywiście nie, jednak obecnie nie ma lepszego więc należy się pogodzić z takimi niedogodnościami.

Serwis komputerowy w Lublińcu - zakres usług

Komputery ze względu na złożoną budowę i duża ilość rozmaitych podzespołów, podatne są na różnego rodzaju awarie. Ich diagnoza oraz naprawa problemu wymaga dysponowania konkretną wiedzą informatyczną. Serwis komputerowy w Lublińcu oferuje pomoc w przypadku, kiedy komputer odmawia posłuszeństwa lub zaczyna wyraźnie gorzej i wolniej pracować, co znacznie utrudnia korzystanie z urządzenia. Na jakie usługi można liczyć?

Regeneracja maszynyundefined

Serwis komputerowy w Lublińcu oferuje szereg działań, których zadaniem jest regeneracja urządzenia, przywrócenie jego stabilnej pracy, usunięcie problemu związanego z nagłym spowolnieniem. W zakres tych usług wchodzą przede wszystkim prace systemowe, czyszczenie rejestru, formatowanie dysku, usuwanie wirusów, pozbywanie się błędów oraz konfiguracja funkcji w biosie. Zadowalającą pracę przywraca także regeneracje układu chłodzenia, która wykonywana jest w sposób kompleksowy.

Diagnoza awarii

W przypadku usterki komputera, serwis komputerowy w Lublińcu (zobacz cennik) podejmuje się diagnozy i znalezienia źródła problemu. Informatycy wykryją problemy z podzespołami i naszkicują propozycje dalszego działania.

Naprawa

Serwis komputerowy w Lublińcu zajmuje się także naprawą uszkodzonych części lub ich wymianą. Specjaliści doradzą jaki element wymienny kupić, który okaże się najbardziej optymalny, a zarazem korzystny cenowo. Serwis oferuje także wszelkie usługi związane z montażem i wymianą podzespołów

Home ← Starsze wpisy