Nowoczesne smartfony prezentują się bardzo okazale, ale niestety podczas upadku z niedużej wysokości znacząco mogą stracić na swoim wyglądzie. W ekstremalnych warunkach doskonale sprawdzą się pancerne telefony, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.


Wytrzymałe telefony do zadań specjalnych

Inwestując w odporne telefony warto zwrócić szczególną uwagę na przyjętą normę IP. Telefony, które oznaczona są symbolami IP68 albo IP67 potwierdzone są specjalnymi certyfikatami, dzięki czemu sprzęt charakteryzuje się wysoką odpornością na zewnętrzne czynniki. Mowa tutaj przede wszystkim o pyle i wodzie, które są w stanie zniszczyć nawet najlepszy technologicznie telefon komórkowy. Oryginalne telefony pancerne mogą pochwalić się doskonałą ochroną także na uszkodzenia mechaniczne.

 

undefined

https://manta.com.pl/product-category/smartfony-i-biuro/telefony/telefony-pancerne/


Solidny ekran

Podstawą każdego pancernego telefonu jest oczywiści solidny ekran. W dzisiejszych czasach godne uwagi jest specjalne szkło zabezpieczające Gorilla Glass, które w swojej klasie i w swojej cenie nie ma sobie równych. Szkło tego typu jest w chwili obecnej najlepszym zabezpieczeniem przed zarysowaniami. Jest to doskonała propozycja nie tylko do pancernych telefonów, ale również do zwykłych smartfonów, które narażone są na zarysowania i pęknięcia. Telefony pancerne powinny posiadać także specjalne zabezpieczenie na aparat fotograficzny, który znajduje się zazwyczaj z tyłu obudowy. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale to właśnie ta część jest najbardziej narażona na zniszczenie.