undefinedOsoby, które planują kupić nowy szlaban parkingowy mają do wyboru modele hydrauliczne i elektromechaniczne. Warto dokładnie zapoznać się z wadami i zaletami obydwu wariantów, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać słusznego zakupu.


Szlabany hydrauliczne dla wymagających użytkowników

Hydrauliczny szlaban parkingowy jest najlepszym wyborem dla najbardziej wymagających użytkowników. Zazwyczaj montuje go się w tym miejscach, w którym przewidziana jest bardzo intensywna praca i stosunkowo duża częstotliwość użytkowania. Hydrauliczne szlabany są droższym rozwiązaniem i trudniej jest je zamontować, dlatego też trzeba liczyć się z większymi wydatkami. Warto postawić na wysokiej jakości szlabany od renomowanych producentów. W tanich szlabanach stosuje się słabej jakości olej, który w niskich temperaturach gęstnieje przez co może dojść do awarii. Modele te doskonale sprawdzą się na obleganych autostradach i dużych centrach handlowych.


Moda na szlabany elektromechaniczne

Na parkingach z niewielkim ruchem najlepiej sprawdzą się szlabany elektromechaniczne, które w tym przypadku nie mają sobie równych. Elektromechaniczny szlaban jest dość tani i co najważniejsze można go bardzo szybko zamontować. Modele te można wykorzystać przy posesjach prywatnych albo przy niewielkich osiedlach. Przy zakupie elektromechanicznych szlabanów warto zwrócić uwagę na szybkość ich otwierania, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę.