Producenci oferują coraz doskonalsze technologie, dzięki czemu mogą przyciągnąć do siebie nowych klientów. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą bliżej poznać najpopularniejsze technologie wykorzystywane w nowoczesnych telewizorach Samsung.


Telewizory 3D

undefinedJeszcze kilka lat temu prawdziwym hitem sprzedażowym były oczywiście telewizory Samsung 3D, które jak sama nazwa wskazuje umożliwiały oglądanie filmów w technologii 3D. Pierwszy film 3D pojawił się na dużym ekranie w 2009 roku i od tego właśnie czasu, producenci bardzo silnie zaczęli promować telewizory umożliwiające oglądanie obrazu w 3D. Oglądanie filmów trójwymiarowych jest możliwe za sprawą specjalnych okularów. Największą wadą technologii 3d jest oczywiście bardzo wysoka cena, dlatego też nie każdy jest w stanie skorzystać z jej dobrodziejstwa. Już same okulary wykonane z wysokiej jakości materiałów potrafią sporo kosztować, sprawdź modele w sklepie Sferis. Warto wspomnieć także i o tym, że kilku producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej telewizory, które nie wymagają noszenia okularów 3D.


Telewizory z zakrzywionym ekranem

Po telewizorach 3D przyszła moda na ekrany z zakrzywionym ekranem, które wbrew pozorom mają bardzo wielu zagorzałych miłośników. Jeszcze kilka lat temu producenci prześcigali się między sobą w tworzeniu jak największych telewizorów. W dzisiejszych czasach większość firm skupia się jednak na oferowaniu dodatkowych funkcji, które mogą skłonić potencjalnych klientów do zakupu nowego sprzętu. Zakrzywione telewizory Samsung dostępne są w technologii LCD, LED i OLED. Specjalna krzywizna ma oczywiście zagwarantować lepsze wrażenia z seansów kinowych. Nietypowy ekran został idealnie dopasowany do kształtu ludzkiego oka, dzięki czemu widz uzyskuje zdecydowanie lepsze postrzeganie obrazu. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że zakrzywione ekrany skutecznie zmniejszają również ilość refleksów świetlnych. Modele tego typu doskonale sprawdzą się przede wszystkim podczas bardzo słonecznych dni. Jedyną wadą jest tak naprawdę zmniejszony kąt widzenia, dlatego też oglądanie filmów w dużej grupie osób może być nieco utrudnione.