Kupując komputer z zamiarem użytkowania go głównie do celów rozrywkowych, trzeba liczyć się z ogromnymi wydatkami. Uruchamianie nowych w gier w wysokich rozdzielczościach i pięknej grafice potrzebuje niezwykle dużych zasobów mocy. Nie zawsze jednak cena pozwala na włączenie takiego zakupu do domowego budżetu. Czy to oznacza, że można zapomnieć o takiej formie rozrywki?

Sposoby na tanie granie

Istnieje kilka metod na zdobycie komputera, które umożliwią świetną zabawę podczas wirtualnej rozrywki. Wszystkie są oczywiście w pełni legalne, proste w wykonaniu i osiągalne dla każdego.
Po pierwsze należy się zorientować, jakie wymagania sprzętowe będą miały gry, które będą szczególnie interesujące. Starsze tytuły wcale nie undefinedwymagają najnowszych podzespołów, które kosztują krocie.
Po drugie, warto jest się zastanowić, na jakie ustępstwa można pójść kompletując swój zestaw gamingowy. Możliwość grania w najnowsze gry, w najwyższych możliwych detalach będzie wymagało najlepszego sprzętu. Obniżając nieco oczekiwania co do grafiki i jakości tekstur, można zacząć rozglądać się za komputerami tańszymi.

Komputery z drugiej ręki

Wszystkie wyżej opisane metody dotyczą jedynie zakupu komputerów fabrycznie nowych ze sklepu Sferis. Jednak niekoniecznie trzeba decydować się na taki sprzęt.
Komputery stacjonarne mają to do siebie, że dość szybko się starzeją tzn. pęd do szybszych procesorów i większych pamięci powoduje, że kupione rok temu maszyny, dziś są już przestarzałe.
Powoduje to, że na aukcjach i różnego rodzaju ogłoszenia znajduje się ogromna liczba w pełni sprawnych komputerów, których właściciele wystawiają je na sprzedaż w znacznie obniżonej cenie. Jest to doskonała szansa na stanie się właścicielem prawie nowej maszyny, która najlepsze lata działania ma jeszcze przed sobą, a kosztuje zaledwie ułamek ceny nowych komputerów o bardzo zbliżonych parametrach.
Jedyne na co warto w takich przypadkach zwraca uwagę, to na ewentualne gwarancje, które jeszcze powinny obowiązywać i legalność kupowanego komputera, ponieważ zawsze istnienie ryzyko zakupu w ten sposób maszyny kradzionej.