undefinedWiększość producentów laptopów ma spory problem z połączeniem gamingowej funkcjonalności z optymalną, wręcz minimalistyczną konstrukcją urządzenia. W przypadku laptopa Lenovo Yoga 730, udało się stworzyć taki mariaż.

Na początku był gaming

Można odnieść wrażenie, że laptop Lenovo Yoga 730 został przede wszystkim stworzony dla gier. Aż 16 GB pamięci podręcznej w połączeniu z wydajnym procesorem (Intel Core i5) i doskonałą matrycą pozwalają na uruchomienie praktycznie każdej gry i to w rozbudowanej konfiguracji. Efekt ten potęguje zaawansowana karta graficzna od NVidii, która doskonale sprawdza się nawet przy dużych obciążeniach.

Ciekawy ekran? Obrotowy ekran!

To jednak nie wszystko. Laptop Lenovo Yoga 730 posiada bardzo specyficzny (jak dla tego typu urządzeń) ekran. Można go obracać aż o 360 stopni, co przedkłada się na bardzo ciekawy efekt. Oczywiście jak na obrotowe ekrany przystało, również i ta matryca działa jako klawiatura dotykowa. Niestety, w przypadku tak dużych płaszczyzn, jest to rozwiązanie często niepraktyczne.

Wygoda użytkowania

Pomimo tak imponujących osiągów, laptopy Lenovo Yoga 730 charakteryzują się dosyć małą masą, wynoszącą jedynie 1.89 kilograma (zobacz). Nie jest to dużo, aczkolwiek w związku z tym, że podstawa urządzenia jest wykonana z tworzywa sztucznego, może to prowadzić do częściowej utraty przyczepności do podłoża. Przy okazji, produkt ten pracuje stosunkowo cicho, choć nie da się ukryć, że po dłuższej pracy dźwięk emitowany przez wentylator zaczyna powoli drażnić.

Podsumowując, laptop Lenovo Yoga 730 jest zaawansowanym urządzeniem gamingowym, które na pierwszy rzut oka wygląda dość niepozornie.