Lenovo jest jedną z wiodących firm produkujących sprzęt komputerowy doceniany zarówno przez zwykłych użytkowników, jak i świat biznesu i profesjonalistów. Ta ostatnia i niezwykle zróżnicowana wewnętrznie grupa odbiorców wymaga sprzętu o niezwykle wysokich możliwościach, które na dodatek są dostosowane do wykonywania konkretnej profesji.

undefinedJedną z najbardziej wymagających co do sprzętu komputerowego grup specjalistów są wszelkiej maści graficy i projektanci, którzy potrzebują maszyn szczególnie wydajnych. Tutaj moc nigdy nie jest za duża i zawsze pożąda się jej więcej. Jednak nie tylko moc się liczy. Komputer dla grafika musi być wyposażony przede wszystkim w najwyższej klasy matryce o niezwykle wysokiej rozdzielczości i możliwie jak najlepszym odwzorowaniu barw. Wśród laptopów Lenovo znajdzie się wiele modeli, które wyposażone są w zapierające dech w piersiach matryce.

Sprzęt dla grafików i projektantów musi być też wyposażony w specjalne karty graficzne, które umożliwią pracę w pełnej palecie barw i niezwykle zaawansowane operacje wykonywane w przeróżnych programach stosowanych przez tych profesjonalistów. Laptopy Lenovo do nich adresowane są też wyposażone w najsilniejsze procesory. Równie ważne jest posiadanie sporej ilości pamięci operacyjnej. Cechą charakterystyczną profesjonalnych Laptopów Lenovo jest taki dobór podzespołów, który zapewnia stabilność działania komputera jako całości, co nie zawsze ma miejsce u innych producentów — zwłaszcza w sprzęcie adresowanym do zwykłych użytkowników. Nieprzemyślana konfiguracja może doprowadzić do niestabilnego działania nawet w przypadku, kiedy na papierze laptop prezentuje się niezwykle obiecująco. W dziedzinie stabilności Lenovo nie zalicza wpadek.

Nie inaczej wygląda u tego producenta sytuacja z trwałością produktów.
Produkowane przez niego maszyny charakteryzują się mocną konstrukcją, która sprawia, że bez obaw można zabrać je w teren i mieć niemal stuprocentową pewność, że nie dojdzie do ich przypadkowego uszkodzenia.

Laptopy Lenovo są więc doskonałym wyborem dla każdego grafika czy projektanta, który poszukuje narzędzia umożliwiającego pracę przy nawet najbardziej zaawansowanych projektach.