Współcześnie coraz mniej osób sięga w sklepach po standardowy komputer stacjonarny. Ludziom zależy na kompaktowym rozmiarze i mobilności, przy zachowaniu podstawowych potrzebnych funkcji. Do urządzeń z tej kategorii zaliczamy przede wszystkim laptopy, tablety i smartfony. Ich coraz lepsze parametry pozwalają na wszechstronne wykorzystanie, a przy tym można zabrać je ze sobą praktycznie wszędzie. Które z nich najlepiej wybrać?

undefinedLaptopy to urządzenia, które dominują nad innymi przede wszystkim fizyczną klawiaturą, przykład dostępny w sklepie sferis. Dzięki niej można bez problemu wykonywać pracę biurową, także grać w gry. Niestety czas pracy na baterii nie jest wystarczający. W najlepszych modelach jest to maksymalnie do kilku godzin. niespotykane są laptopy, które mogłyby wytrwać cały dzień bez ładowania.

Smartfony są w dzisiejszych czasach najbardziej popularne. Nowe modele pojawiają się na rynku każdego dnia, zaskakując swoimi funkcjami. Dzięki takiemu telefonowi można swobodnie wykonywać połączenia, a także cieszyć się szerokim wachlarzem innych funkcji. Dobry aparat, korzystanie z internetu, długi czas pracy na baterii to tylko niektóre z nich. Sprawiają, że smartfon staje się faworytem przy wyborze sprzętu elektronicznego. Najnowsze modele z wysokimi parametrami mogą dorównać wydajnościom laptopom.

Tablet to niejako połączenie laptopa i smartfona. Dzięki wielkości podobnej do zeszytu można go bez problemu zmieścić w torebce lub plecaku, a do tego jest lekki. Nie posiada klawiatury jak telefon, ale za to ma większy ekran, przez co lepiej nada się chociażby do oglądania filmów. Dzięki intuicyjności obsługi może z niego korzystać nawet dziecko. Niestety, tablety charakteryzują się stosunkowo wysoką ceną.

Jak widać każde urządzenie ma swoje wady i zalety. Różnią się przede wszystkim wielkością i mobilnością. Laptopy nadadzą się lepiej do codziennej pracy, natomiast tablety i smartfony bardziej będą sprzyjać rozrywce. Niemniej jednak warto rozważyć zakup każdego sprzętu, gdyż ich funkcje wzajemnie się dopełniają.