Na pewno każdy choć raz słyszał o metodzie zakupu konkretnych rzeczy w ofercie leasingowej. Jest ona szczególnie korzystna dla dużych firm, które korzystają z danego sprzętu przez krótki okres czasu, a potem wymieniają go na nowsze modele. Dzięki temu firmy nie ponoszą strat finansowych i zawsze mają zagwarantowaną wymianę na nowszy model, po okresie wygaśnięcia umowy leasingowej. Po tym czasie sprzęty wracają znów do producenta, który odkupuje je od danej firmy.

Czy komputery poleasingowe dell są warte uwagi i kiedy warto się na nie zdecydować?undefined

Wiele osób obawia się zakupu używanych sprzętów, uważając, że są one generalnie niskiej jakości i szybko się rozpadną. Oczywiście zawsze niepewnym jest, odkupowanie używanych komputerów od prywatnych, obcych osób. W przypadku komputerów refabrykowanych nie ma się jednak czego bać.
Są to zazwyczaj komputery, które były w danej firmie przez krótki okres czasu. Najczęściej jest to rok lub dwa, zależnie od tego, jaki czas określony został w umowie.
Po tym czasie komputery wracają do producenta i tam poddawane są szeregowi różnych testów, które mają na celu określić stan danego sprzętu i wykryć każdą, nawet najmniejszą usterkę. Dzięki temu komputery poleasingowe dell są w doskonałym stanie i trafiają na wtórny rynek tylko wtedy, gdy potwierdzona jest ich stuprocentowa sprawność.
Poleasingowe komputery zazwyczaj kosztują nawet kilkukrotnie mniej niż ich nowe odpowiedniki. Za sprzęt ze średniej półki cenowej, zapłacić można nawet tylko kilkaset złotych.