undefinedPosiadanie zbliżeniowych kart ma wiele zalet. Z pewnością jest to praktyczna forma płatności, dzięki której nie musimy nosić przy sobie gotówki. Co więcej, dzięki takiej płatności możemy więcej zaoszczędzić. Jest jeszcze kilka innych zalet.

Brak gotówki

Nie musimy już wypychać naszego portfela gotówką po to, by móc swobodnie płacić. Teraz wystarczy, że znajdzie się w nim karta zbliżeniowa. Jest w tym także ukryta zaleta: trudniej nas okraść. Mało który złodziej będzie łasy na karty zbliżeniowe.

Oszczędność

Posiadanie zbliżeniowej karty to także możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Dlaczego? Ponieważ robiąc zakupy w klasyczny sposób, zwykle dostajemy jakieś drobne pieniądze, które później bardzo łatwo wydać (czy nawet zgubić). Zresztą któż z nas odkłada monety groszowe? Robiąc zakupy kartą, nie ma reszty i wszystko co do grosza jest zaoszczędzone. W dłuższym okresie jesteśmy trochę pieniędzy na plusie.

Czas to pieniądz

Dzięki używaniu kart zbliżeniowych znacznie oszczędzamy czas. Docenimy to nie tylko my, ale także wszyscy klienci w kolejce za nami. Sprzedawca nie musi wydawać pieniędzy, a zakupy są załatwione szybko i sprawnie. Może to zyski kilku minut na wizytę w sklepie, ale sumując ten czas np. przez rok, zauważymy jakie to opłacalne dla nas.

Co dają karty?

Dzięki nim nie będziemy musieli biegać z gotówką od bankomatu do sklepu, co jest praktyczniejsze, a także zmniejszy ryzyko okradnięcia nas. Zakupy zbliżeniowe to oszczędność czasu i pieniędzy.