Szeroko pojęta branża komputerowa ma w dzisiejszych czasach to do siebie, że ulega ciągłej, nieubłaganej ewolucji. Producenci elektroniki dwoją się i troją, by rokrocznie dostarczać podzespoły najwyższej jakości, które jednocześnie będą konkurencyjne wobec pozostałych podmiotów obecnych na rynku. Wiąże się to ni mniej, ni więcej z tym, że zapalony gracz komputerowy co roku, a w najlepszym wypadku co undefineddwa lata musi wybierać nową kartę graficzną lub procesor, by trzymać rękę na pulsie i być w stanie włączać najnowsze hity elektronicznej rozrywki w najwyższej możliwej jakości. Bywa jednak, że ktoś do miana zapalonego hobbysty dopiero aspiruje i zbiera skrupulatnie środki na swój sprzęt. Na czym powinien się skupić?

Wielordzeniowy procesor, kilkanaście gigabajtów pamięci RAM i karta graficzna, która ma co najmniej dwa gigabajty pamięci V-RAM - to jest tak naprawdę niezbędna podstawa, która umożliwia włączenie tych najbardziej aktualnych hitów na miarę Assassin's Creed Odyssey lub nadchodzącego Red Dead Redemption 2. Należy też pamiętać o odpowiednio mocnym zasilaniu, osoby zainteresowane najwyższą jakością dźwięku powinny też rozważyć zakup zewnętrznej karty dźwiękowej.

Bagatelizowaną kwestią, której zdecydowanie nie można pomijać, są natomiast wszelkiego rodzaju akcesoria do grania. Na przykład myszka komputerowa - 90% graczy ją zlekceważy i uzna za ten najmniej ważny poza klawiaturą element zestawu. Niech więc niezbędne wrażenie zrobi fakt, że dla osoby grającej profesjonalnie jej największym skarbem jest własna mysz bezprzewodowa. Zapewnia ona niezbędną precyzję, która może się przyczynić do zapewnienia ułamka sekundy przewagi, który może się okazać niezbędny do odniesienia zwycięstwa. Myszka komputerowa, wygodna klawiatura... przydałyby się również słuchawki - większość gier typu FPS jest w stanie odtwarzać dźwiękowo całe otoczenie i na przykład głosy z prawej stron odtwarzać tylko na prawej słuchawce. Słuchawki muszą być zatem dobre i nie warto na nich oszczędzać. W ostateczności możemy też pokusić się o zakup specjalnego fotela dla graczy, który zapewni nam maksimum wygody i komfortu.